......................................................................................................................................................................   
.............................................................................................................................   
.........................................................................................................   

Novinky   -    O kapele   -    Diskografie   -    FanKlub   -    Oficiální stránky      
......................................................................................................................................................................................................................................................   Skupina CIMENT vznikla v roce 1987 ve Valašském Meziříčí jako následovník Vsetínské SKUPINY Z LUHU (1984-86). Spojuje ve své tvorbě hard-rockové prvky s prvky valašského folklóru (melodika a texty v nářečí), v té době poněkud originální. Skupina už v prvním roce svého vzniku vystupovala na Rockovém festivalu v Lipnici, kde dostala cenu za texty.
V roce 1992 nahrála skupina prozatím jedinou desku a o rok později si skupina zahrála v Ostravě jako předkapela britských JETHRO TULL.
Druhá polovina devadesátých let nebyla pro kapelu moc úrodná a upadá téměř v zapomění. Po letech půstu je tu ale zpět jen s menšími změnami v osazenstvu.

Současná sestava - z leva: Mojmír Hurský (el.kytara, zpěv), Petr Zeman (basová kytara), Petr Zezulka (zpěv, akustická kytara), Jaroslav Kadlec (bicí)